Zwierciadło – Kosmetyka

Niezawodny klej do sztucznych rzęs dla każdej kobiety

sztuczne rzęsy

Końcowy efekt przedłużania rzęs zależy oczywiście nie tylko od umiejętności stylistki, ale również od dobrania odpowiednich preparatów. Kobiety, które chcą pochwalić się pięknym makijażem, powinny jak najszybciej rozejrzeć się za sprawdzonymi i niezawodnymi kosmetykami do rzęs. Najważniejszą rolę pełnią oczywiście kleje do rzęs, które są bezpieczne dla oka i umożliwiają szybką/komfortową pracę.

Na co zwrócić uwagę wybierając klej do rzęs?

Na półkach sklepowych jest szeroki wybór preparatów do rzęs, dlatego też wybranie tych najlepszych nie jest prostym zadaniem. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę oczywiście na pojemność i tempo schnięcia. Mało kobiet zdaje sobie sprawę również z tego, aby sprawdzić zalecenia producenta dotyczące maksymalnej temperatury i stopnia wilgotności. Kobiety, które zmagają się z alergiami, powinny zwrócić uwagę również na to, czy wybrane kleje do rzęst nie będą uczulać. Kobiety, które dość rzadko wykonują makijaż, powinny wybrać kleje do rzęs o pojemności od 3 do 5 ml. Profesjonalne stylistki jak łatwo się domyślić mogą pozwolić sobie na zakup zdecydowanie większych buteleczek, które na pewno nie wylądują w koszu.

Warunki atmosferyczne – co trzeba wiedzieć?

Podczas przyklejania rzęs jak wspomniano powyżej należy zwrócić uwagę na warunki panujące w danym pomieszczeniu. Przy wysokich temperaturach klej do sztucznych rzęs zacznie parować. Wynika to oczywiście z tego, że w kleju znajdują się rozpuszczalniki. Dostępne na rynku kleje do rzęs zaliczane są do tzw. kosmetyków cyjanoakrylowych. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że szczególną uwagę należy zwrócić również na wilgotność powietrza. Przy dużej wilgotności przyśpieszona jest polimeryzacja, dlatego też klej do sztucznych rzęs będzie szybko schnąć. Przy niskiej wilgotności sytuacja jest odwrotna, czyli klej będzie długo wilgotny. Wielu renomowanych producentów oferuje specjalne kleje ze stacją pogodową, która informuje nie tylko o aktualnej temperaturze, ale również o wilgotności powietrza.