Zwierciadło – Kosmetyka

Cleaner do paznokci – jakie są jego rodzaje i o czym pamiętać podczas jego stosowania?

Cleaner jest niezbędnym preparatem do wykonania wielu stylizacji – hybrydowej, żelowej, a nawet akrylowej. Może mieć on wpływ na trwałość oraz ostateczny wygląd manicure, dlatego warto mieć pojęcie na temat jego rodzajów, by zdecydować się na ten odpowiedni, a efekt okazał się finalnie jak najlepszy.

Jakie są rodzaje cleanera do paznokci?

Zadaniem cleanera do paznokci jest usunięcie dyspersyjnej warstwy powstałej po utwardzeniu lakieru hybrydowego, a także do odtłuszczania naturalnej płytki paznokcia przed zabiegiem. Jeśli zawiera on w sobie dodatkowo olejki lub masło shea może również nabłyszczać i odżywiać paznokcie, a także skórę wokół nich.

Cleanery do paznokci przykładowo mogą dzielić się m.in. na:

  • wersję dla osób z osłabionymi lub zniszczonymi paznokciami.
  • wzmocnioną wersję nadającą się dla osób ze zdrowymi paznokciami.
  • preparat wzbogacony mnóstwem witamin, dzięki czemu odtłuszcza i jednocześnie pielęgnuje paznokcie.
  • wersję przeznaczoną do usuwania warstwy dyspersyjnej na sam koniec manicure, a dodatkowo nabłyszczającą i odżywiającą paznokcie.
  • preparat stosowany w trakcie manicure w celu przygotowania paznokcia do malowania wzorów, wykonania zdobienia.

O czym należy pamiętać przy stosowaniu cleanera do paznokci?

Cleaner do paznokci jest jednym z najważniejszych elementów, dlatego dobór produktów do swoich preferencji oraz stanu paznokci to priorytet. W przypadku osłabionej lub nawet zniszczonej płytki paznokcia powinno koniecznie zastosować się produkt wzmacniający ją lub wzbogacony o witaminy, by ich stan się nie pogorszył.

Jeśli jednak paznokcie nie potrzebują dodatkowego wsparcia, a szuka się czegoś skutecznego – dobrym wyjściem będą produkty odtłuszczające oraz pełniące rolę nabłyszczacza, dzięki czemu będą one prezentować się pięknie i zdrowo.

Warto mieć na uwadze, by cleanera nie utwardzać w lampie, a podczas stosowania nie trzymać preparatu otwartego zbyt długo, ponieważ może wywietrzeć.