Zwierciadło – Kosmetyka

Wosk do stylizacji jako prosty i skuteczny sposób ułożenia brwi

kobieta w dyskretnym makijażu

Brwi stanowią bardzo ważną część całego makijażu, nadając mu charakteru i definiując całą twarz. Dzisiejsza tendencja w makijażu zmierza coraz bardziej ku naturalności. Odchodzi się już od brwi mocno wyrysowanych pomadą czy kreską, a coraz większą popularność zyskuje wosk do brwi, nadający brwiom subtelny, nieco niesforny, ale zarazem naturalny wygląd.

Jak działa wosk do stylizacji brwi?

Zadaniem wosku do brwi jest ich ułożenie i utrwalenie na cały dzień. Dzieje się to dzięki ich gęstej, woskowej konsystencji, która po nałożeniu na włoski i odczekaniu trwale zastyga. Produkt pozostaje na włoskach przez cały dzień i utrzymuje nadany im kształt. Dodatkowo, oprócz funkcji stylizacyjnej wiele tych produktów do brwi posiada w swoim składzie naturalne woski pielęgnujące włosy, nabłyszczające i stymulujące ich wzrost.

Wosk do stylizacji brwi szczególnie spodoba się osobom, którym zależy na delikatnym ułożeniu włosków, trwałości przez cały dzień oraz efekcie „rozczesanych” brwi, który stanowi bardzo pożądany dzisiaj efekt w makijażu brwi.

Jak używać woski do modelowania brwi?

Dostępnych jest wiele form wosków do brwi. Do wyboru są woski przeźroczyste lub z pigmentem, które zarazem delikatnie barwią włoski. Najbardziej podstawowym produktem jest wosk do brwi w pudełeczku o bezbarwnej konsystencji. Do nałożenia go potrzebna jest odpowiednia spiralka lub szczoteczka. Zaleca się nakładanie go jako pierwszy element makijażu, przed nałożeniem innych kosmetyków do makijażu twarzy, aby nie miał z nimi styczności przed zastygnięciem.

Brwi powinny być oczyszczone i przeczesane przygotowaną już spiralką. Następnie należy nabrać odrobinę produktu szczoteczką i nałożyć na włoski przeczesując je, tym samym nadając im pożądany kształt. Po aplikacji można przejść do dalszych elementów makijażu pozwalając produktowi zastygnąć i utrwalić włoski. W przypadku gęstych brwi lub jeśli pożądany efekt ma być bardzo naturalny- można pozostawić włoski z takim efektem. Jeśli jednak chce się brwi dodatkowo zagęścić lub dodać im koloru, można po zastygnięciu wosku użyć dowolnego koloryzującego produktu do brwi- dobrze się sprawdzi w tym wypadku kredka lub cień.