Zwierciadło – Kosmetyka

Olejowanie to remedium na puszące się wysokoporowate włosy

Olejowanie to remedium na puszące się wysokoporowate włosy

Używanie oleju do włosów jest bardzo popularne. Sprawdza się to w codziennej pielęgnacji, szczególnie gdy pogoda jest niesprzyjająca. Wiatr, deszcz, śnieg i wilgoć potrafią spuszyć włosy, pozostawiając ich wygląd nieestetycznym. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju oleje, których dobór zależy między innymi od porowatości włosów.

Jaki olej dla włosów wysokoporowatych?

Włosy wysokoporowate charakteryzują się tym, że szybko tracą wilgoć i trudno je nawilżyć. Odpowiednio dobrany olejek do włosów wysokoporowatych może pomóc w ich wzmocnieniu i nawilżeniu. Do włosów wysokoporowatych przeznaczone są oleje o dużych cząsteczkach. Olej arganowy jest bogaty w witaminy i kwasy tłuszczowe, które pomagają wzmocnić włosy i zwiększyć ich połysk. Ma również właściwości nawilżające, które mogą zapobiec utracie wilgoci z włosów. Olejek dla włosów wysokoporowatych, którego również nie można pominąć to olej z pestek winogron. Zawiera on w sobie mnóstwo składników odżywczych, które dbają o nawilżenie i połysk włosów. Trzecią, znakomitą propozycją jest bogaty w witaminy olej z awokado. Ma on właściwości nawilżające, które pomagają zachować wilgoć we włosach, dzięki czemu włosy pięknie się błyszczą.

olejek do włosów wysokoporowatych

Jak stosować oleje do włosów wysokoporowatych?

Oleje do włosów wysokoporowatych mogą być stosowane zarówno przed, jak i po myciu. Jednak właściwe olejowanie zwykle odbywa się na początku codziennej pielęgnacji. Olej można nakładać zarówno na suche, jak i mokre włosy. Dla szybszych i lepszych rezultatów dobrze jest zmoczyć włosy, zaaplikować na nie odpowiednią odżywkę jako podkład pod olejowanie i na to nałożyć wybrany olejek do włosów wysokoporowatych. Po 30-60 minutach można przystąpić do kolejnych czynności mycia włosów, podczas których szczególną uwagę należy zwrócić na dokładne zmycie oleju z włosów. Jego składniki odżywcze przeniknęły już do wnętrza łuski włosa, a więc wszystko, co znajduje się na włosach, trzeba zmyć (zemulgować). Olejek można aplikować również po myciu. Włosy wysokoporowate charakteryzują się rozwartą łuską włosa, a więc olejek położony na końce sprawi, że będzie ona domknięta, a włosy zyskają lepszy wygląd.