Zwierciadło – Kosmetyka

Dlaczego warto używać pędzla do korektora?

Pędzle do korektora to podstawowe wyposażenie kosmetyczki. Są potrzebne do wykonywania codziennego makijażu. Ważne jest, więc by używać go prawidłowo. Dlaczego warto?

Lepsza aplikacja

Pędzel do korektora to narzędzie, które umożliwia perfekcyjne nałożenie korektora. Można nim nałożyć produkt dokładnie w tym miejscu, w którym powinien się znaleźć. Korektor można wykorzystać do modelowania twarzy. W związku z tym musi on być nakładany z równą precyzją, co farby nakładane przez malarza. Korektory mają kilka odcieni, więc muszą się ładnie ze sobą łączyć, choć nie powinny się mieszać. Pędzel stosowany w korektorach pozwala na aplikację produktu dokładnie tam, gdzie powinien on zostać.

Lepsza trwałość

Pędzle do korektora pozwalają na uzyskanie lepszej trwałości kosmetyków. Są one nałożone we właściwej ilości, więc dobrze wchłaniają się w skórę i nie tworzą efektu maski. Korektor nałożony pędzlem wnika w pory skóry i utrzymuje się na niej przez cały dzień. Jeśli korektor nakłada się palcem to może się zdarzyć, że będzie go za dużo. W takim wypadku kosmetyk może mieć tendencję do rozmywania się i ścierania z twarzy. Oznacza to obniżenie trwałości całego makijażu.

Mniej kosmetyku

Pędzlem do korektora można nałożyć mniej produktu. Dzięki temu zużywa się on dłużej. Jest bardziej wydajny. Zakup markowego kosmetyku opłaca się, więc bardziej. Oczywiście, trzeba stawiać na produkty renomowanych marek, które mogą pochwalić się wysoką jakością. Muszą one mieć też długi termin ważności, by można było zużyć je w czasie jego trwania.