Zwierciadło – Kosmetyka

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Jak zrobić manicure hybrydowy

Dziś lakiery do paznokci w drogerii Cocolita występują w wielu różnych wersjach, jako lakiery tradycyjne, hybrydowe, akrylowe. Od kilku lat triumfy świeci manicure hybrydowy, który jest bardzo trwały i to w głównej mierze przemawia za jego popularności.

Na czym polega manicure hybrydowy?

Do wykonania manicure hybrydowego wykorzystuje się specjalne preparaty, które łączą w sobie właściwości standardowego lakieru do paznokci i światłoutwardzalnego żelu. Manicure hybrydowy wykonywany jest na naturalnej płytce paznokcia, a cały zabieg w początkowej fazie przebiega podobnie jak ten tradycyjny manicure. Na wstępie należy zacząć od tradycyjnego  usunięcia skórek, wypolerowania i odtłuszczenia płytki paznokci, a także nadania jej pożądanego kształtu. W kolejnym kroku na paznokcie nakłada się warstwę bazową, a na nią wybrany kolorowy lakier (tzw. lakier hybrydowy). W końcowym etapie manicure hybrydowego, na paznokcie nanoszony jest preparat utwardzający, zaś każda warstwa utwardzana jest za pomocą lampy UV.

Co wyróżnia manicure hybrydowy?

Specjalna formuła lakierów do paznokci w formie hybryd sprawia, że powstała na paznokciach powłoka jest znacznie twardsza od tradycyjnego lakieru, a do tego jest ona odporna na odpryskiwanie, zarysowania czy matowienie. Co więcej, prawidłowo wykonane paznokcie hybrydowe mogą się utrzymać nawet do trzech tygodni. Tu jednak należy mieć na uwadze, że trwałość manicure hybrydowego w dużej mierze uzależniona jest również od kondycji samej płytki paznokciowej. Kruche, słabe paznokcie mogą być mniej podatne na manicure hybrydowy, który będzie mniej trwały.