Zwierciadło – Kosmetyka

Masaż na sucho – jakie efekty można uzyskać?

szczotka przeznaczona do masażu ciała na sucho

Masaż na sucho stał się prawdziwym hitem wśród kobiet, które pragną poprawić kondycję skóry oraz zredukować cellulit. Niezaprzeczalnym atutem jest fakt, że opisywany zabieg pielęgnacyjny można wykonać w zaciszu własnego domu. Nie trzeba korzystać z drogich kosmetyków, co również stanowi sporą zaletę. Dobrej jakości szczotka do masażu na sucho nie kosztuje majątku, więc niemal każdy może pozwolić sobie na taką inwestycję. Osoby, które zastanawiają się, jakie efekty można uzyskać powinny zapoznać się z dalszą częścią wpisu.

Poprawa napięcia skóry

Szczotka do ciała z wypustkami stymuluje skórę do produkcji naturalnych substancji odpowiadających za utrzymanie pożądanego napięcia skóry. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy narzekają na spadek jej jędrności oraz inne niedoskonałości. Doskonałym wyborem wydaje się być szczotka do masażu zakładana na dłoń, która jest niezwykle komfortowa w stosowaniu. Ważne jest to, aby wykonywać okrężne, zdecydowane ruchy. Brak poślizgu może początkowo wywoływać dyskomfort, jednak z czasem można się do niego przyzwyczaić.

Redukcja cellulitu

Pomarańczowa skórka to zmora wielu kobiet. Nie można jednoznacznie powiedzieć, co wywołuje cellulit, gdyż jest to kwestia bardzo indywidualna. Prawdą jest, że występuje on nawet o osób szczupłych, które nie stronią od aktywności fizycznej. Pomocna może okazać się szczotka do masażu na sucho, która wygładza skórę, a także poprawia jej elastyczność. Niezaprzeczalnym plusem jest wyższa odporność na uszkodzenia mechaniczne oraz szkodliwe czynniki otoczenia.

Usprawnienie przepływu krwi i limfy

Okazuje się, że szczotka do ciała może usprawnić przepływ krwi i limfy. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy borykają się z obrzękami oraz żylakami. Oczywiście masaże nie zastąpią leczenia farmakologicznego posiadanych schorzeń, jednak mogą stanowić jego uzupełnienie. Nie zaszkodzi skontaktować się z lekarzem, który oceni, czy opisywane zabiegi nie wpłyną negatywnie na stan zdrowia. W zdecydowanej większości przypadków nie ma żadnych przeciwwskazań do ich wykonywania.