Zwierciadło – Kosmetyka

Jak jesienią zadbać o skórę z marką Senelle?

Wraz ze zmieniającą się pogodą, zmieniają się potrzeby naszej cery. Szczególnie twarz narażona jest na chłód i wiatr. Skóra staje się sucha i odwodniona, traci swój blask, a osoby z wrażliwym naskórkiem dodatkowo mogą zaobserwować pękanie naczynek i podrażnienie. Niezbędne jest dostosowanie kosmetyków pielęgnacyjnych do panującej aury, biorąc pod uwagę cechy naszej skóry. Jakie kosmetyki sprawdzą się najlepiej?

Uniwersalna pielęgnacja 

Podstawą pielęgnacji powinny być produkty nawilżające. Sprawiają one, że skóra jest jędrna i bardziej napięta. Skóra ma wtedy większe zdolności regeneracji i posiada ochronną barierę przed czynnikami zewnętrznymi. Składnikami odżywczymi, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego serum lub kremu nawilżającego są olej z pestek malin, chroniący skórę przez promieniami UVA i UVB i olej z orzechów włoskich, działający antybakteryjnie i przeciwzapalnie.

Częstym błędem jest zapominanie o dbaniu o delikatną okolicę pod oczami, która starzeje się najszybciej. Wymaga ona specjalnego traktowania kosmetykami rozświetlającymi i napinającymi. Raz w tygodniu warto potraktować skórę twarzy i dekoltu peelingiem, który złuszcza obumarły naskórek i przywraca blask. Skóra w dotyku staje się bardziej miękka, wygląda na bardziej wypoczętą i zdrową.

Jesienna pielęgnacja z Senelle

Senelle to polska marka kosmetyczna ciesząca się coraz większą popularnością wśród polek. W ofercie marki Senelle znajdują się produkty do pielęgnacji ciała, twarzy i delikatnej skóry pod oczami. Naturalne kosmetyki od Senelle dzięki odżywczym składom, odpowiedzialnym za gruntowne nawilżenie i odżywienie skóry znajdą swoje zastosowanie w codziennej pielęgnacji, tym bardziej w okresie jesiennym i zimowym. 

Wiele kobiet nie zna dobrze swojej cery, kupuje coraz to nowsze kremy, które nie spełniają ich oczekiwań. W takiej sytuacji warto uzupełnić swoją kosmetyczkę o produkty z jednej linii ulubionej marki, które idealnie ze sobą działają i fantastycznie się uzupełniają. Dzięki temu mamy gwarancję, że nasza skóra będzie w idealnym stanie, bez względu na okoliczności i porę roku.