Zwierciadło – Kosmetyka

Czy warto stosować kremy z kolagenem?

krem do twarzy z kolagenem - produkt Eveline

Krem z kolagenem to absolutny must have każdej kobiecej kosmetyczki. Kolagen do twarzy wpływa bowiem na zdecydowaną poprawę kondycji skóry, w tym wzrost jej jędrności, sprężystości oraz spłycenie zmarszczek i innych pierwszych drobnych objawów starzenia.

Czym jest kolagen?

Kolagen to białko, które dość powszechnie występuje w organizmie. Ma ono postać włókien, które nadają skórze elastyczność oraz sprężystość. Wraz ze spadkiem jego zawartości dochodzi do znacznego zwiotczenia skóry oraz pogorszenia jej wyglądu. Co ważne, produkcja kolagenu spada dość szybko, ponieważ już po ukończeniu 25. roku życia. Z tego powodu tak ważne i wskazane jest jego regularne podawanie wraz z kosmetykami.    

W jakich kosmetykach zawarty może być kolagen?

Kolagen na twarz może być aplikowany w postaci kremów, maseczek lub toników (zobacz kolagen do twarzy w sklepie Cocolita). W sprzedaży aptecznej lub drogeryjnej oferowane są również sera, które zawierają składniki w formie skoncentrowanej. Kremy z kolagenem o działaniu przeciwzmarszczkowym mogą być wzbogacone o elastynę czy zarodki pszenicy. Taka kompozycja składników wpływa na skuteczną regenerację skóry oraz jej młody i promienny wygląd.

Kobiety pragnące zadbać o piękno i dobrą kondycję swojej skóry powinny działać kompleksowo. Oznacza to, że wraz z kremem zalecane jest używanie maseczek czy toników. Maseczki z kolagenem stanowią doskonałe uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Dostarczają one one bowiem duże ilości środków biologicznie czynnych i w znacznym stopniu zwiększają skuteczność podejmowanych działań pielęgnacyjnych.

Bogaty i skoncentrowany skład cechuje również sera. Tego typu produkty działają bardzo skutecznie i stosunkowo szybko. W tym wypadku pierwsze efekty są możliwe do zaobserwowania wkrótce po aplikacji kosmetyku. Codzienna pielęgnacja skóry wymaga również starannego jej oczyszczenia. W tym celu warto stosować wspomniany tonik, który skutecznie usuwa wszelkie zanieczyszczenia z powierzchni skóry, a jednocześnie poprawia jej kondycję i spłyca pierwsze zmarszczki oraz drobne nierówności.