Zwierciadło – Kosmetyka

Jak działają emolientowe odżywki do włosów?

odżywka emolientowa

Chcąc mieć zdrowe i piękne włosy, oprócz dobrego szamponu koniecznie stosować trzeba odżywki. Dostarczają one włosom niezbędnych składników odżywczych, a tym samym sprawiają, że włosy stają się mocniejsze. Wśród wielu dostępnych na rynku odżywek znaleźć można również te emolientowe. Jak działają?

Czym są odżywki emolientowe do włosów?

Emolienty to substancje, które skutecznie zapobiegają utracie wilgoci. Można powiedzieć, że w pewnym sensie tworzą one warstwę ochronną na włosach. Taka ochrona z jednej strony blokuje odparowywanie wody z włosów, z drugiej skutecznie je chroni przed uszkodzeniami. Dzięki temu włosom nie są straszne ani warunki atmosferyczne, ani różne zabiegi fryzjerskie.

Czym dokładnie są emolienty?

odżywka emolientowa

Wspomniano, że odżywka emolientowa skutecznie chroni włosy. Jednak czym dokładnie są emolienty? Zaliczyć można do nich m.in. oleje roślinne, zwłaszcza takie, które bogate są w nienasycone kwasy tłuszczowe. Dodatkowo wymienić można tu również oleje mineralne oraz lanolinę, skwalen czy estry. Kupując zatem odżywkę emolientową, sprawdzić trzeba, czy dany produkt kosmetyczny posiada w swoim składzie te substancje.

Jak działa emolientowa odżywka do włosów?

Jeśli chodzi o działanie tego typu odżywki, to wskazać można tu na to, że taki produkt przede wszystkim nawilża, natłuszcza i skutecznie chroni włosy. Dlatego jest to kosmetyk, który w szczególności polecić można osobom, które borykają się z problemem przesuszonych włosów. Jest to także dobry wybór w przypadku włosów kręconych i puszystych. Odżywka do włosów emolientowa sprawia bowiem, że włosy stają się bardziej wygładzone, miękkie i elastyczne.

Jak stosować odżywkę emolientową?

Na koniec wspomnieć jeszcze warto o sposobie stosowania tego typu odżywki. Pamiętać trzeba, że powinna być ona nakładana na samym końcu. Już po umyciu włosów i nałożeniu innych odżywek. Wynika to z tego, o czym już wspomniano. Odżywka tworzy na włosach barierę ochronną. Dlatego nakładana musi być jako ostatni produkt w procesie pielęgnacji włosów.