Zwierciadło – Kosmetyka

Jak prawidłowo stosować kosmetyk z SPF 50?

Nacomi krem nawilżający SPF50

Prawidłowe stosowanie kosmetyków z filtrem przeciwsłonecznym wcale nie jest łatwe. Trzeba wiedzieć, jak się za to zabrać, by nie zmniejszyć skuteczności działania kremu. Jak prawidłowo go stosować? Co trzeba wiedzieć o aplikacji filtra przeciwsłonecznego?

Na koniec pielęgnacji

Przede wszystkim Nacomi SPF 50 powinien być stosowany jako ostatni krok pielęgnacji. Podobnie jak inne kosmetyki z filtrem, założenie jest takie, że ma on tworzyć barierę ochronną na powłoce skóry. Nie powinna ona więc być przykryta niczym innym. Krem z filtrem powinien być aplikowany na serum lub na krem nawilżający. Dzięki temu może skutecznie zatrzymywać wilgoć w skórze i umożliwiać utrzymanie jej na wysokim poziomie przez dłuższy czas. Można też stosować kremy nawilżające, które są wzbogacone o wysoki filtr, np. Nacomi Next Level SPF 50. Są one bardzo skuteczne i pozwalają na zmniejszenie pielęgnacji i niezbędnych kosmetyków do minimum.

Odpowiednia ilość

Jeśli chodzi o kosmetyki z filtrem, to ogromne znaczenie ma aplikowana ich ilość. Z założenia na jeden raz powinno zużywać się od 1 do 1,25 ml produktu. Taka ilość ma być wystarczająca do dokładnego pokrycia skóry na twarzy i szyi. Trudno sobie jednak wyobrazić, że ktokolwiek będzie mierzył używany przez siebie krem. Dlatego warto wiedzieć, że ta pojemność zwykle odpowiada ilości kosmetyku nałożonego na całą długość palca środkowego i wskazującego. Powinna ona umożliwić pokrycie skóry taką ilością specyfiku, która stworzy skuteczną barierę ochronną.

Aplikacja wielokrotna

Nacomi filtr SPF 50 nie utrzyma się na skórze przez cały dzień. Żaden krem z filtrem nie ma takiej zdolności. Z czasem powłoka ochronna po prostu się ściera i przestaje być skuteczna. Stąd też pojawia się potrzeba ponownej aplikacji kremu. Nie ma jednak potrzeby za każdym razem myć twarzy i ponawiać aplikacji kremu nawilżającego. Wystarczy przetrzeć twarz suchą chusteczką po to, by usunąć nadmiar sebum i ewentualny pot. Na wysuszoną skórę można od nowa aplikować krem Nacomi z filtrem SPF 50.