Zwierciadło – Kosmetyka

Jak wybrać kosmetyki odpowiednie dla noworodka?

pielęgnacja noworodka wymaga szczególnej uwagi

Troskliwa mama potrafi zrobić wszystko, aby jej ukochany maluszek był w pełni radosny oraz szczęśliwy. Każdego dnia stara się ona jak najlepiej zatroszczyć o swoje dziecko nie tylko w aspekcie zdrowia, lecz także higieny i pielęgnacji. Aby skóra noworodka była odpowiednio nawilżona oraz zadbana warto sięgnąć po sprawdzone kosmetyki dedykowane tylko i wyłącznie dla małych dzieci.

Jakie wybrać kosmetyki dla dziecka?

Obecnie półki sklepowe są po brzegi zapełnione różnorodnymi kosmetykami, a w tym dedykowanymi przede wszystkim dla niemowląt. Nic zatem dziwnego, że mnóstwo młodych mam nie wie, które będą najlepsze. Decydując się na zakup kosmetyków dla dziecka warto zawsze wybrać takie, które są w pełni naturalne oraz posiadają delikatną formułę. I co najważniejsze muszą one być hipoalergiczne, pozbawione sztucznych barwników oraz niebezpiecznych dla dziecięcej skóry,  sztucznych konserwantów. Tylko bowiem takie kosmetyki dla noworodka nie powodują podrażnień skóry oraz nie wywołują alergii.

Każdy kosmetyk przeznaczony do pielęgnacji skóry dziecka powinien posiadać także odpowiednie atesty oraz certyfikaty na przykład:  Instytutu Matki, Centrum Zdrowia Dziecka czy Państwowego Zakładu Higieny. Z kolei wszystkie kosmetyki dla dzieci produkowane na bazie naturalnych roślin posiadają także  certyfikaty ECOCERT oraz COSMOS.

Kosmetyki dla noworodka w bogatej ofercie

Wybór kosmetyków dla małych dzieci jest przeogromny. Pośród wielu z nich najbardziej cenione są te, które nie powodują alergii, zmian skórnych oraz podrażnień. Wiele z nich działa nawilżająco i natłuszczająco oraz pozostawia warstwę ochronną na delikatnej skórze maluszka.

Kompletując wyprawkę dla nowego członka rodziny warto zadbać o to, aby znalazły się w niej wszystkie niezbędne kosmetyki. Musi w niej koniecznie znaleźć się delikatny płyn do kąpieli i mycia włosów oraz oliwka pielęgnacyjna. W dziecięcej wyprawce nie może też zabraknąć kremu ochronnego, chusteczek nawilżanych ,oraz kremu przeciw odparzeniom.

Sprawując opiekę nad maluszkiem każdego dnia przydaje się także puder dla niemowląt oraz delikatny balsam lub mleczko pielęgnacyjne. Dzięki bogatej ofercie każdy rodzic może zakupić kosmetyki idealne do delikatnej skóry swego maluszka.