Zwierciadło – Kosmetyka

Podstawy pięlęgnacji twarzy – cera naczynkowa

krem do cery naczynkowej od Bioderma

Piękna, promienna cera o jednolitym kolorycie z pewnością odejmuje lat i dodaje uroku. Niestety, sporo kobiet boryka się z przeróżnymi problemami skórnymi, z którymi ciężko jest sobie poradzić. Nastolatki bardzo często męczą się z uciążliwym trądzikiem, choć również w dorosłym wieku może spotkać nas ta dolegliwość. Kolejny powszechny problem to zmarszczki czy rumienienie się. Warto poznać tajniki pielęgnacji, które pozwolą nam prawidłowo zadbać o swoją skórę.

Podstawy prawidłowej pielęgnacji twarzy

Aby dobrze dbać o swoją cerę, należy przede wszystkim poznać, jaki typ skóry się posiada. Krem do cery naczynkowej będzie wykazywał inne właściwości niż ten dla przetłuszczającej się. Ważne jest to, aby sprawdzić czy dany produkt nas nie uczula. W tym celu warto wykonać test na małym odcinku skóry. Ważne jest również to aby nie pomijać żadnego kroku w pielęgnacji. Oznacza to, że najpierw należy oczyścić dogłębnie twarz, potem nałożyć na nią tonik a następnie nanieść krem na naczynka, bądź inny produkt dostosowany do naszego typu cery.

Jak traktować cerę naczynkową?

Nie da się ukryć, że każdy typ cery posiada swoje mankamenty. Cera sucha zazwyczaj pozbawiona jest wyprysków, natomiast szybciej się starzeje niż cera trądzikowa, która jest po prostu grubsza i bardziej odporna. Buzię na której widoczne są popękane naczynka uratować mogą dobre kremy do cery naczynkowej. Powinny być one oparte na bazie witaminy C, rutyny a także wyciągu z kasztanowca, które świetnie zwężają kanaliki krwionośne i wzmacniają ich ścianki, zapobiegając ich pękaniu.