Zwierciadło – Kosmetyka

Olejek z drzewa herbacianego – czy pomaga na trądzik?

Coraz więcej kobiet i mężczyzn decyduje się na używanie naturalnych produktów do pielęgnacji cery problematycznej na przykład trądzikowej. Jednym z tych, których warto spróbować, jest olejek z drzewa herbacianego. Dlaczego jest pomocny w walce z trądzikiem? W jaki sposób go stosować?

Pomoc w walce z trądzikiem

Trądzik to niezwykle uporczywy problem, z którym zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Często nie radzą sobie z nim nawet środki przepisane przez dermatologa. Problem wciąż nawraca. W takiej sytuacji pomocne mogą się okazać olejki z drzewa herbacianego. Jest on bowiem środkiem przeciwzapalnym oraz bakteriobójczym. Pomaga więc zwalczyć bakterie, które powodują, że na skórze wciąż pojawiają się nowe krostki. Jego dodatkową zaletą jest fakt, że jako jeden z niewielu środków na trądzik, nie przesusza skóry. Dodatkowo, pomaga naskórkowi regenerować się.

W jaki sposób stosować olejek z drzewa herbacianego?

Najlepszym sposobem jest dodawanie kilka kropli tego specyfiku do stosowanych na co dzień kremów. To wzbogaci ich skład. Sprawi, że zyskają działanie antybakteryjne oraz regenerujące. W nierozcieńczonej niczym formie olejek ten można nakładać bezpośrednio na dotknięte trądzikiem miejsce. Najwygodniej jest to zrobić za pomocą patyczka higienicznego. Olejek można również dodać do stosowanej maseczki, co pomoże w zapobieganiu trądzikowi. Najważniejsza w stosowaniu tego naturalnego produktu jest regularność.