Zwierciadło – Kosmetyka

Sposoby na dobrze pomalowane usta

Pomalowane usta prezentują się niezwykle kobieco. Podkreślenie warg sprawia, że makijaż jest piękny. Nie każdy jednak ma zdolności manualne i potrafi perfekcyjne go wykonać. Co zrobić, żeby makijaż ust prezentował się pięknie i był jak najtrwalszy?

Pielęgnacja ust

Warto przed nałożeniem makijażu ust, który ma za zadanie przetrwać wiele godzin, odpowiednio przygotować wargi. Przyda się peeling, który każdy ma w domu. Cukier w połączeniu z kilkoma kroplami wody jest wystarczający do tego zabiegu. Po zmyciu go z warg, warto nawilżyć je pielęgnującą pomadką i poczekać aż się wchłonie.

Zastosowanie konturówki

Żeby makijaż ust był naprawdę dokładny, warto zastosować dobrej jakości konturówkę na przykład Loreal z Cocolita.pl. Ważne jest jej dokładne dobranie do koloru pomadki. Konturówka powinna być dość miękka, żeby z łatwością można ją było zaaplikować. Nie może jednak łamać się pod naciskiem. Poza tym ważne, żeby z łatwością można było ją utemperować w razie potrzeby. Dzięki wybraniu konturówki i pomadki z tej samej firmy na przykład l’oreal z łatwością będzie można znaleźć podobne do siebie kolory, które stworzą idealny zestaw do ust.

Trik

Po skończonym malowaniu ust, warto odcisnąć kolor w chusteczkę i nałożyć go kolejny raz. To przedłuży trwałość makijażu. Tym sposobem można także pozbyć się nadmiernego świecenia pomadki i uzyskać efekt matu. Wystarczy nie pomalować ust kolejny raz po odciśnięciu ich w chusteczkę.