Zwierciadło – Kosmetyka

Skuteczna pielęgnacja skóry trądzikowej z żelem La Roche-Posay Effaclar

la roche-posay effaclar

Trądzik pospolity to dość powszechnie występujące schorzenie tłustej skóry. Gruczoły łojowe wydzielają wówczas nadmiar sebum, które wpływa na zatykanie porów. W efekcie tworzą się nieestetyczne wągry i zaskórniki otwarte.

Czym cechuje się cera trądzikowa?

la roche-posay effaclar

Jak wspomniano powyżej, trądzik dotyczy głównie cery tłustej, w przypadku której dochodzi do zatykania porów skóry. Trądzik niezapalny objawia się występowaniem wągrów oraz zaskórników otwartych. Co ważne, blokowanie porów przez nadmiar sebum prowadzić może również do nadkażeń bakteryjnych oraz rozwoju stanu zapalnego. W efekcie tworzą się wykwity oraz bolesne i twarde zmiany powierzchniowe skóry, które określane są mianem cyst lub krost. Wyróżnić w tym wypadku można trądzik zapalny, torbielowaty i guzkowaty. Nawroty trądziku, brak właściwej pielęgnacji lub ciężki przebieg zmian może prowadzić do tworzenia się blizn i innych trwałych śladów na powierzchni skóry.  

W jaki sposób należy pielęgnować skórę trądzikową?

Zmiany trądzikowe oraz potrądzikowe są trudne do wyleczenia, a pielęgnacja tego rodzaju skóry jest bardzo wymagająca. Konieczne może być wykonywanie specjalistycznych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, w tym peelingów chemicznych czy mikrodermabrazji. Poza tym, wskazane może być przyjmowanie leków, które ograniczają ilość i nasilenie zmian skórnych. Nie bez znaczenia jest również codzienna pielęgnacja skóry, która powinna się odbywać z użyciem odpowiednich kosmetyków, w tym produktów z linii Effaclar.

Czym cechują się kosmetyki La Roche-Posay Effaclar?

Produkty La Roche-Posay Effaclar z https://www.cocolita.pl/la-roche-posay-effaclar to popularne kosmetyki, które wykazują się wysoką skutecznością w walce ze zmianami trądzikowymi. Warto w tym wypadku zwrócić szczególną uwagę na żel Effaclar, który zapobiega powstawaniu niedoskonałości skóry, a jednocześnie jest dobrze tolerowany i nie powoduje podrażnień. Effaclar żel skutecznie oczyszcza pory, koryguje ewentualne przebarwienia skóry oraz zapobiega powstawaniu nowych zmian. W ramach kompleksowej pielęgnacji warto sięgać nie tylko po żel Effaclar, ale również po tonik czy produkty matujące z serii La Roche-Posay Effaclar.