Zwierciadło – Kosmetyka

Krem ze śluzu ślimaka – jakie ma właściwości?

Krem ze śluzem ślimaka to produkt popularny już od jakiegoś czasu. Do Europy przywędrował z Azji, w której nadal wytwarza się najwięcej śluzu ślimaka. Czy jednak ten szał jest uzasadniony?

Śluz ślimaka – co to i dlaczego dodaje się go do kosmetyków

krem ze śluzu ślimaka - Cocolita
źródło zdjęcia: Cocolita.pl

Śluz ślimaka to przezroczysta wydzielina z jego odnóży, która ma formę żelu. Stanowi taki fenomen, ponieważ zawiera takie substancje jak: kolagen, kwas hialuronowy, elastynę, kwas glikolowy allantoinę oraz witaminy A, C i E. Warto zaznaczyć, że  zbieranie śluzu nie wiąże się z krzywdzeniem ślimaków.

Właściwości śluzu ślimaka

Krem ze śluzu ślimaka swoje właściwości zawdzięcza przede wszystkim właśnie tej substancji i jej składnikom. Są to właściwości ujędrniające, antybakteryjne, kojące, nawilżające i regenerujące. Ponadto chroni skórę przed uszkodzeniami.

Kto może sięgnąć po krem ze śluzem ślimaka?

Ma on szereg różnych właściwości, dzięki czemu nada się dla osób w każdym wieku. Sprawdzi się zarówno do skóry suchej, jak i do problematycznej. Wiele zależy jednak od tego, jakie inne substancje są dodane do kremu – niektóre produkty skoncentrowane są na rozjaśnianie przebarwień i wygładzanie blizn potrądzikowych, inne z kolei na ujędrnianie i odmładzanie skóry. Najbardziej popularne produkty ze śluzem ślimaka to te w formie kremów odmładzających.