Zwierciadło – Kosmetyka

Puder mineralny – dla kogo?

Puder mineralny

Kosmetyki mineralne zaczynają podbijać polski rynek. Można dostać je właściwie w każdej drogerii. Są sporą konkurencją dla tradycyjnych kosmetyków. Czym są kosmetyki mineralne? Kto powinien ich używać?

Kosmetyki mineralne

Są wykonane wyłącznie z naturalnych składników. Nie ma w nich środków konserwujących, olejków, wosków, substancji zapachowych. Są łagodne i nie podrażniają skóry. Nadają się do cer z problemami – z alergiami lub trądzikiem. Nadają się dla kobiet w ciąży, po zabiegach laserowych, operacjach plastycznych, a nawet po radioterapii. Najpopularniejszym kosmetykiem z tej kategorii jest puder mineralny.

Metody aplikacji

Puder mineralny można nakładać na sucho lub na mokro. Jego aplikacja nie jest szczególnie skomplikowana. Powinno się ją wykonywać za pomocą dedykowanych gąbeczek, puszków lub pędzli. Szczególnie polecane są pędzle kabuki, flat top – czyli o płasko ściętym włosiu oraz specjalne pędzle do podkładów i pudrów mineralnych. Narzędzie zależy wyłącznie od upodobań. Należy pamiętać, że w razie niewystarczającego krycia można dołożyć dodatkowe warstwy kosmetyku. W przypadku pudrów mineralnych, nie trzeba obawiać się efektu maski i sztucznej, plastikowej powierzchni. Puder powinien być jednak w dobrze dobranym odcieniu. Wybiera się go podobnie jak w przypadku tradycyjnych pudrów i podkładów. Kosmetyki mineralne dostępne są we wielu odcieniach, więc każdy znajdzie swój idealny kolor. Pudrem mineralnym można też wykończyć zwykły, dzienny makijaż. Utrwali on go i nada mu matowego wykończenia.