Zwierciadło – Kosmetyka

Co wspólnego ma firma L’oreal z… aniołem?

Rok 1907. To właśnie od tego momentu tworzy się historia marki l’oreal, kiedy to Eugène Schueller wyprodukował pierwszą farbę do włosów. Po wszystkich nieudanych próbach stworzenia takiego produktu, był to zdecydowanie przełomowy moment – na miarę nagrody Nobla.

l'orealAnielskie włosy

Nazwa firmy wywodzi się od słowa “aureale”, czyli po prostu aureola. Twórca pierwszej farby do włosów chciał w ten sposób zwrócić uwagę na działanie produktu, po którego zastosowaniu włosy miały być miękkie, delikatne i błyszczące – wręcz anielskie. Tworzyć aureolę nad głowami kobiet. Dziś nazwa L’oreal z Cocolita utożsamiana jest już nie tylko z produktami do stylizacji włosów, tym bardziej z aniołem..

Ponieważ jesteś tego warta

L’Oreal Paris to zdecydowanie jedna z przodujących marek kosmetycznych na całym świecie. W ofercie posiadają innowacyjne produkty dedykowane kobietom w różnym wieku. Nic więc dziwnego, że z marką współpracowały takie gwiazdy jak: Jennifer Lopez, Eva Longoria czy Julianne Moore. Chyba każda kobieta jest lub była posiadaczką takich kosmetyków jak: podkład L’oreal czy tusz do rzęs Volume Million Lashes. Nowością marki, którą pokochały tysiące kobiet jest zdecydowanie seria masek i peelingów do twarzy. To zdecydowanie produkty niezastąpione, a przez makijażowy świat określane są mianem kultowych.