Zwierciadło – Kosmetyka

Jak działają olejki do brody?

olejek do brody

Olejki do brody to ogromna grupa kosmetyków przeznaczona dla panów. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z jej istnienia, dopóki nie mają potrzeby sięgnięcia po kosmetyk w tej formie. Dlatego warto poświęcić chwilę na to, by dowiedzieć się, jakie działanie mogą mieć olejki do brody. Dlaczego się je stosuje?

Działanie odżywcze i nawilżające


Dobry olejek do brody może działać podobnie jak odżywka do włosów lub olej wykorzystywany do ich olejowania. Działanie odżywcze i nawilżające ma za zadanie poprawić zdrowotność włosa oraz sprawić, by docelowo wyglądał lepiej. Z pewnością warto stosować olejki po to, by włosy na brodzie po prostu były ładne i zdrowe. To ma duży wpływ na ogólne wrażenie estetyczne. Olejki o tym działaniu czasami lepiej stosować na noc, zwłaszcza jeśli są na tyle tłuste, że powodują widoczne przetłuszczenie brody.

Wygładzające i zmiękczające


Najczęściej olej do brody stosuje się po to, by włosy wygładzić. Dzięki domkniętym łuskom są bardziej miękkie w dotyku i nie odstają na wszystkie strony. To umożliwia odpowiednie przycięcie i ułożenie brody tak, by prezentowała się odpowiednio. Działanie zmiękczające ma też inny wymiar. Miękkie włosy są wygładzone i przyjemne w dotyku. Broda zwykle kojarzy się z czymś szorstkim, ale w rzeczywistości dzięki stosowaniu odpowiednich olejków wcale nie musi taka być.

olejek do brody

Działanie antybakteryjne


Niektóre olejki stosuje się po to, by zmniejszyć ryzyko osiadania drobnoustrojów na włosach zlokalizowanych tak blisko ust i nosa. Ich używanie to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza gdy konieczne jest noszenie maseczki. Włosy na brodzie bardzo trudno jest ochronić przed wpływem czynników zewnętrznych. Można więc stosować metody, które sprawią, że broda nie będzie miała przełożenia na obniżenie higieny. Olejki o działaniu antybakteryjnym warto używać także ze względu na to, że zmniejszają ryzyko wystąpienia podrażnień na skórze znajdującej się pod brodą. Czasami mają one dodatkowe działanie kojące, które też jest wartościowym dodatkiem w tej sytuacji.