Zwierciadło – Kosmetyka

W jaki sposób działa olejek Nuxe?

NUXE olejek Huile Prodigieuse

Nuxe Huile Prodigieuse to legendarny kosmetyk, którego historia sięga lat 90. Założycielką grupy Nuxe była francuzka Aliza Jabes. To ona jest odpowiedzialna za stworzenie produktu, który doskonale spełnia potrzeby dzisiejszych kobiet.

Skład olejku Nuxe

Nuxe olejek do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów ma działanie odżywcze oraz nawilżające, więc jest wielofunkcyjny. W składzie znajduje się aż siedem olejów szlachetnych – olejek tsubaki, olejek migdałowy, olejek z kamelii, olejek z ogórecznika, olejek z orzechów, olejek arganowy oraz olejek macadamia. Warto zwrócić uwagę na fakt, że olejek Nuxe może być nawet stosowany przez cały rok, ponieważ jest całkowicie bezpieczny. Można go nałożyć bezpośrednio na skórę twarzy lub dodać kilka kropel do ulubionego kremu, żeby jeszcze bardziej odżywić skórę. Pomaga nawet zredukować blizny potrądzikowe oraz zmniejszyć rozstępy. Można go również stosować jako maskę na włosy lub na końcówki włosów. Nie należy jednak z tym przesadzać i raz w tygodniu jest całkowicie wystarczające.

Zastosowanie olejku Nuxe

Warto jednak dodać, że olejek Nuxe przydatny jest także przy makijażu. Wystarczy dodać nawet jedną kroplę do podkładu i w ten sposób można uzyskać bardziej naturalny wygląd. Można go również wykorzystać do przeczesywania brwi, dzięki czemu dodatkowo się wzmocnią i odzyskają utracony blask. Jest to niezwykle uniwersalny kosmetyk, który może być stosowany praktycznie wszędzie i zawsze. W sprzedaży dostępny jest też olejek Nuxe zawierający specjalne drobinki, który skutecznie rozświetla skórę i uwydatnia opaleniznę. Dostępne są też wersje dla osób o wyjątkowo suchej skórze, dla których wersja podstawowa niestety nie jest wystarczająca. Suchy olejek zawiera oprócz tak zwanych tłustych emolientów jeszcze emolienty suche. Pozostawiają one na skórze matowy, a nie tłusty film ochronny. Emolienty tworzą warstwę ochronną na skórze i ograniczają odparowywanie wody z naskórka. Olejek Nuxe jest niezwykle uniwersalny, dlatego powinien znaleźć się w każdym mieszkaniu. Wykazuje również pośrednie działanie nawilżające.