Zwierciadło – Kosmetyka

Peeling – ratunek dla skóry głowy

peeling kawowy

Peeling skóry głowy pomoże dbać o skórę, a także włosy. Kosmetyki do peelingu można kupić w drogerii czy aptece, ale można je również zrobić samemu. Co warto wiedzieć o peelingu do skóry głowy?

Kiedy stosować peeling skóry głowy?

Peelingi do skóry głowy stosujemy nie czekając aż pojawią się problemy. Peeling usunie martwy naskórek, ureguluje pracę gruczołów łojowych oraz zadba, by włosy były zdrowe i lśniące.

Peeling do skóry głowy jest zabiegiem bardzo prostym, który można samodzielnie przeprowadzić w domu. Wystarczy w czubek głowy wetrzeć kosmetyk, należy jednak pamiętać, by nie wcierać go we włosy, gdyż mogą one ulec zniszczeniu.

Zadbana skóra to piękne i zdrowe włosy. Stosując peeling do skóry głowy 1 – 2 razy w tygodniu uzyskamy włosy, które będą miały większą objętość oraz będą uniesione u nasady. Zmniejszy się problem wypadania włosów, a ze zdrowych, dotlenionych cebulek zaczną wyrastać nowe włosy.

Jak zrobić peeling samodzielnie?

Najprostszym sposobem na stworzenie kosmetyku do peelingu skóry głowy jest dosypanie cukru (2-3 łyżki) do szamponu, który używamy na co dzień. Zarówno biały, jak i brązowy cukier sprawdza się przy włosach gęstych. Mając włosy cienkie i rzadkie dużo skuteczniejszy będzie peeling do skóry głowy zrobiony z kawy, zmielonych płatków owsianych oraz soli morskiej.

Delikatna skóra wymaga specjalnego traktowania. Robiąc peelingi do skóry głowy wrażliwej warto dodać miód albo nawilżający żel aloesowy.